Obory · přijímačky 2026 · celé Česko
Obory osobních služeb v Česku
Obory osobních služeb v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 96 škol – dohromady 149 oborů s 4 317 místy.
- Škol
- 96
- 149 oborů · 4 317 míst
- Stačilo bodů – medián
- 26,5ze 100
- od 13 do 58
- Přihlášek na místo
- 3,7
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 277
- u 32 oborů
Na přijetí stačilo od 13 bodů (AHOL - Střední odborná škola, s.r.o.) po 58 bodů (Střední zdravot.škola a VOŠ zdravotnická); u poloviny oborů stačilo nejvýš 26,5 bodu ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky bylo 95 oborů. Na jedno místo připadlo v průměru 3,7 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 32 oborů (277 míst). Soukromé nebo církevní: 27 z 96 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 49 z 96 škol.
Obory osobních služeb podle krajů
Školy a obory v 1. kole přijímaček 2026. Medián = u poloviny oborů stačilo nejvýš tolik bodů.
| Kraj | Škol | Oborů | Míst | Stačilo bodů (medián) | Přihlášek na místo | Volná místa ve 2. kole |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hlavní město Praha | 9 | 13 | 499 | 37 | 4,5 | 38 |
| Jihočeský kraj | 8 | 11 | 314 | 34 | 3,2 | 14 |
| Jihomoravský kraj | 9 | 15 | 516 | 32 | 3,6 | 58 |
| Karlovarský kraj | 3 | 4 | 109 | 16 | 4,0 | 0 |
| Kraj Vysočina | 6 | 9 | 216 | 20,5 | 3,6 | 0 |
| Královéhradecký kraj | 5 | 11 | 248 | 29 | 3,9 | 11 |
| Liberecký kraj | 2 | 3 | 90 | 31 | 6,8 | 0 |
| Moravskoslezský kraj | 13 | 18 | 522 | 21 | 3,5 | 37 |
| Olomoucký kraj | 10 | 13 | 288 | 33 | 4,3 | 8 |
| Pardubický kraj | 3 | 6 | 176 | 23 | 3,5 | 6 |
| Plzeňský kraj | 5 | 9 | 267 | 23 | 3,6 | 0 |
| Středočeský kraj | 7 | 11 | 328 | 24 | 3,5 | 10 |
| Ústecký kraj | 12 | 20 | 544 | 23 | 2,7 | 84 |
| Zlínský kraj | 4 | 6 | 200 | 23 | 3,4 | 11 |
Nejvíc bodů na přijetí
Nejtěžší přijetí v Česku
Obory s nejvyšším počtem bodů posledního přijatého v 1. kole.
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Střední zdravot.škola a VOŠ zdravotnickáMasér sportovní a rekondiční · Brno · internát | 30 | 6,6 | 58 | těžké | 95 | – |
| Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, PlzeňMasér sportovní a rekondiční · Plzeň | 16 | 6,1 | 52 | těžké | 66 | – |
| Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Praha 4Kosmetické služby · Praha | 28 | 8,0 | 50 | těžké | 92 | – |
| VOŠ zdravotnická a SZŠ a gymnáziumOční optik · Praha | 30 | 2,6 | 46 | mírný převis | 74 | – |
| Střední odborná škola - Centrum odborné přípravy a GymnáziumKosmetické služby · Praha | 30 | 7,5 | 44 | mírný převis | 44 | – |
| Střední zdravot.škola a VOŠ zdravotnickáOční optik · Brno · internát | 30 | 3,5 | 44 | mírný převis | 95 | 12 |
| Střední škola gastronomie a služeb, PřerovKosmetické služby · Přerov · Vizážista | 16 | 4,4 | 37 | mírný převis | 53 | – |
| Střední odborná škola ProstějovKosmetické služby · Prostějov | 20 | 5,4 | 35 | mírný převis | 33 | – |
| Střední škola a Vyšší odborná škola tradičních řemesel s.r.o.Kosmetické služby · Brno · internát | 30 | 4,1 | 34 | volné | 36 | 7 |
| Střední škola obchodní, České BudějoviceKosmetické služby · České Budějovice · ŠVP: Kosmetička · internát | 30 | 5,9 | 34 | volné | 33 | – |
| SPŠ a SOŠKosmetické služby · Dvůr Králové nad Labem · Kosmetika a vizážistika · internát | 15 | 5,0 | 33 | volné | 67 | – |
| Střední škola gastronomie a služeb, PřerovKosmetické služby · Přerov | 14 | 5,1 | 33 | volné | 53 | – |
| Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb, Frýdek-MístekKosmetické služby · Frýdek-Místek · 69-41-L/01 Kosmetické služby | 15 | 5,5 | 33 | volné | 85 | – |
| Střední škola Brno, CharbulovaKosmetické služby · Brno | 60 | 5,4 | 32 | volné | 34 | – |
| SPŠ a SOŠMasér sportovní a rekondiční · Dvůr Králové nad Labem · internát | 15 | 3,7 | 31 | volné | 67 | – |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek v Česku.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Kadeřník | 70 | bez zkoušky |
| Kosmetické služby | 38 | 26 |
| Masér sportovní a rekondiční | 12 | 24,5 |
| Rekondiční a sportovní masér | 12 | bez zkoušky |
| Provozní služby | 8 | bez zkoušky |
| Oční optik | 3 | 44 |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – obory osobních služeb v Česku?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 13 bodů (AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava) po 58 bodů (Střední zdravot.škola a VOŠ zdravotnická, Brno). U poloviny oborů stačilo nejvýš 26,5 bodu. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Česku nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Střední zdravot.škola a VOŠ zdravotnická, Brno (Masér sportovní a rekondiční) – 58 bodů, 6,6 přihlášky na místo; Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Plzeň (Masér sportovní a rekondiční) – 52 bodů, 6,1 přihlášky na místo; Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Praha 4 (Kosmetické služby) – 50 bodů, 8 přihlášek na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – obory osobních služeb v Česku?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 32 oborů s 277 místy, nejvíc míst: Gymnázium, střední odborná škola a Pražská taneční konzervatoř, s.r.o., Praha (36 míst); Soukromé střední odborné učiliště INDUSTRIA spol. s r.o., Litoměřice (19 míst); Střední škola a Vyšší odborná škola tradičních řemesel s.r.o., Brno (17 míst).
Kolik škol nabízí obory osobních služeb v Česku?
Obory osobních služeb v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 96 škol s 4 317 místy. Soukromé nebo církevní jsou 27 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Dělá se na obory osobních služeb přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 54 oborů, 95 oborů ji nevyžadovalo. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.