Obory · přijímačky 2026 · celé Česko

Elektrikář v Česku

Obor Elektrikář v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 64 škol – dohromady 1 687 míst.

Škol
64
69 oborů · 1 687 míst
Bez jednotné zkoušky
69
z 69 oborů
Přihlášek na místo
3,1
všechny priority
Volná místa ve 2. kole
104
u 19 oborů

Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky nevyžadoval žádný z nich, školy přijímají podle vlastních kritérií. Na jedno místo připadlo v průměru 3,1 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 19 oborů (104 míst). Soukromé nebo církevní: 3 z 64 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 51 z 64 škol.

Elektrikář podle krajů

Školy a obory v 1. kole přijímaček 2026. Medián = u poloviny oborů stačilo nejvýš tolik bodů.

KrajŠkolOborůMístStačilo bodů (medián)Přihlášek na místoVolná místa ve 2. kole
Hlavní město Praha 2 2 56 – 5,2 0
Jihočeský kraj 5 6 100 – 2,8 0
Jihomoravský kraj 4 5 103 – 3,2 12
Karlovarský kraj 1 1 30 – 3,9 0
Kraj Vysočina 5 5 130 – 2,4 6
Královéhradecký kraj 4 5 164 – 2,8 9
Liberecký kraj 4 4 71 – 4,5 4
Moravskoslezský kraj 6 7 208 – 2,3 26
Olomoucký kraj 4 4 111 – 2,1 16
Pardubický kraj 5 5 134 – 3,0 6
Plzeňský kraj 3 3 56 – 4,2 2
Středočeský kraj 6 7 184 – 3,7 7
Ústecký kraj 9 9 210 – 3,6 7
Zlínský kraj 6 6 130 – 2,9 9

Nejvíc bodů na přijetí

Nejtěžší přijetí v Česku

Obory s nejvyšším počtem bodů posledního přijatého v 1. kole.

Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality

Škola Míst Přihlášek na místo Stačilo bodů Obtížnost Index kvality 2. kolo – míst
Gastro-technická střední škola Velké MeziříčíVelké Meziříčí · internát 20 1,1 bez zkoušky 7 6
Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola SlavičínSlavičín 10 3,2 bez zkoušky 2 –
Gymnázium K. V. Raise a Střední odborné učiliště, HlinskoHlinsko 20 2,2 bez zkoušky ≈ průměr –
Gymnázium a SPŠ elektro. a informatikyFrenštát pod Radhoštěm · internát 30 3,0 bez zkoušky 89 –
Gymnázium a Střední odborná škola, PodbořanyPodbořany · internát 12 4,2 bez zkoušky 1 –
Integrovaná střední škola Valašské MeziříčíValašské Meziříčí · internát 30 2,0 bez zkoušky 4 6
Integrovaná střední škola technická MělníkMělník · internát 48 2,7 bez zkoušky 80 –
Integrovaná střední škola technická a ekonomická SokolovSokolov · internát 30 3,9 bez zkoušky 12 –
Integrovaná střední škola technická, BenešovBenešov · internát 30 3,8 bez zkoušky ≈ podprůměr –
Průmyslová střední škola LetohradLetohrad · internát 19 3,2 bez zkoušky 47 4
SOŠ elektrotechnická, COPHluboká nad Vltavou · internát 25 3,4 bez zkoušky 57 –
SOŠ energetická a stavební, OA a SZŠChomutov · internát 30 3,8 bez zkoušky 12 –
SPŠ elektrotechnická a VOŠPardubice · internát 20 7,0 bez zkoušky 84 –
SPŠ stavební a SOŠ stavební a technickáÚstí nad Labem · internát 24 3,0 bez zkoušky 9 1
SPŠ, SOŠ a SOUHradec Králové · internát 54 2,5 bez zkoušky 43 –

Kolik budete dojíždět?

Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.

Vybrat obec a zobrazit dojezd Kam se dostanu s mými body?

Související

Časté otázky

Kde zbyla volná místa ve 2. kole – Elektrikář v Česku?

Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 19 oborů s 104 místy, nejvíc míst: Střední škola řemesel, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí (17 míst); VÍTKOVICKÁ STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA, Ostrava (9 míst); Střední odborná škola Litovel (8 míst).

Kolik škol nabízí obor Elektrikář v Česku?

Obor Elektrikář v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 64 škol s 1 687 místy. Soukromé nebo církevní jsou 3 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.

Dělá se na obor Elektrikář přijímací zkouška?

Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky nevyžadoval žádný z 69 oborů. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.