Obory · přijímačky 2026 · celé Česko
Dopravní prostředky v Česku
Obor Dopravní prostředky v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 21 škol – dohromady 546 míst.
- Škol
- 21
- 23 oborů · 546 míst
- Stačilo bodů – medián
- 24ze 100
- od 17 do 46
- Přihlášek na místo
- 2,0
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 109
- u 13 oborů
Na přijetí stačilo od 17 bodů (Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, Teplice) po 46 bodů (Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola dopravní, Praha 1); u poloviny oborů stačilo nejvýš 24 bodů ze 100. Na jedno místo připadlo v průměru 2 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 13 oborů (109 míst). Všechny školy jsou veřejné. Internát nebo domov mládeže uvádí 15 z 21 škol.
Dopravní prostředky podle krajů
Školy a obory v 1. kole přijímaček 2026. Medián = u poloviny oborů stačilo nejvýš tolik bodů.
| Kraj | Škol | Oborů | Míst | Stačilo bodů (medián) | Přihlášek na místo | Volná místa ve 2. kole |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hlavní město Praha | 1 | 1 | 30 | 46 | 4,3 | 0 |
| Jihočeský kraj | 1 | 2 | 30 | 23 | 2,2 | 0 |
| Jihomoravský kraj | 1 | 1 | 30 | 30 | 2,6 | 0 |
| Karlovarský kraj | 1 | 1 | 30 | 23 | 0,8 | 24 |
| Kraj Vysočina | 2 | 2 | 40 | 27 | 0,6 | 21 |
| Královéhradecký kraj | 2 | 3 | 48 | 24 | 1,6 | 13 |
| Liberecký kraj | 1 | 1 | 30 | 20 | 2,2 | 3 |
| Moravskoslezský kraj | 2 | 2 | 50 | 20,5 | 2,0 | 11 |
| Olomoucký kraj | 2 | 2 | 30 | 19 | 0,8 | 8 |
| Pardubický kraj | 2 | 2 | 36 | 27,5 | 2,4 | 7 |
| Plzeňský kraj | 1 | 1 | 30 | 26 | 3,1 | 6 |
| Středočeský kraj | 2 | 2 | 54 | 21,5 | 1,9 | 16 |
| Ústecký kraj | 3 | 3 | 108 | 20 | 2,1 | 0 |
Nejvíc bodů na přijetí
Nejtěžší přijetí v Česku
Obory s nejvyšším počtem bodů posledního přijatého v 1. kole.
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola dopravní, Praha 1Praha · Silniční vozidla | 30 | 4,3 | 46 | mírný převis | 95 | – |
| Integrovaná střední škola automobilní BrnoBrno | 30 | 2,6 | 30 | volné | 55 | – |
| Střední škola automobilní Ústí nad OrlicíÚstí nad Orlicí · internát | 20 | 2,3 | 30 | volné | 66 | 7 |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Hradec KrálovéHradec Králové · internát | 24 | 1,8 | 29 | volné | 27 | 8 |
| Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště PelhřimovKamenice nad Lipou · Silniční doprava · internát | 25 | 0,7 | 27 | volné | ≈ podprůměr | 10 |
| VOŠ, SPŠ automobilní a technickáČeské Budějovice · Konstrukce a design vozidel · internát | 10 | 2,6 | 27 | volné | 73 | – |
| Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, Roudnice nad LabemVědomice | 30 | 2,7 | 27 | volné | 84 | – |
| Střední průmyslová škola dopravní, PlzeňPlzeň · Diagnostika a servis silničních vozidel · internát | 30 | 3,1 | 26 | volné | 39 | 6 |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Mladá BoleslavMladá Boleslav · internát | 30 | 2,8 | 25 | volné | 43 | – |
| Střední škola automobilní HoliceHolice · internát | 16 | 2,6 | 25 | volné | 92 | – |
| Střední škola technická a řemeslná, Nový BydžovNový Bydžov · Technik silniční dopravy · internát | 12 | 1,8 | 24 | volné | 51 | 1 |
| Integrovaná střední škola technická a ekonomická SokolovSokolov · internát | 30 | 0,8 | 23 | volné | 12 | 24 |
| Střední škola technická a řemeslná, Nový BydžovNový Bydžov · Operátor silniční dopravy · internát | 12 | 1,1 | 21 | volné | 51 | 4 |
| Střední škola, JablunkovJablunkov · Doprava a logistika | 20 | 1,9 | 21 | volné | 38 | 6 |
| Střední průmyslová škola a Obchodní akademie, BruntálBruntál · internát | 30 | 2,2 | 20 | volné | 50 | 5 |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – Dopravní prostředky v Česku?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 17 bodů (Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, Teplice) po 46 bodů (Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola dopravní, Praha 1). U poloviny oborů stačilo nejvýš 24 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Česku nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola dopravní, Praha 1 (Silniční vozidla) – 46 bodů, 4,3 přihlášky na místo; Integrovaná střední škola automobilní Brno (Dopravní prostředky) – 30 bodů, 2,6 přihlášky na místo; Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí (Dopravní prostředky) – 30 bodů, 2,3 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – Dopravní prostředky v Česku?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 13 oborů s 109 místy, nejvíc míst: Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov (24 míst); Střední odborná škola a Střední odborné učiliště dopravní Čáslav (16 míst); Gastro-technická střední škola Velké Meziříčí (11 míst).
Kolik škol nabízí obor Dopravní prostředky v Česku?
Obor Dopravní prostředky v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 21 škol s 546 místy. Všechny jsou veřejné.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.