Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně · Zlín
Fakulta aplikované informatiky
Fakulta aplikované informatiky – Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Zlín. V roce 2025/26 tu studovalo 1 522 lidí. Přijato 54 % z 813 uchazečů (2025).
- Studentů 2025/26
- 1 522
- 15 % žen · 20 % cizinců
- Přijímací řízení 2025
- 54% přijatých
- 436 z 813 uchazečů · 1 034 přihlášek
- Poprvé zapsaných 2025
- 319
- 341 absolventů
- Studijních programů
- 35
- podle MPSV
Základní údaje
- Vysoká škola
- Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
- Místo výuky
- Zlín
- Web
- www.utb.cz/fai
- Kód MŠMT
- 28140
Studenti podle typu programu (2025/26)
- Bakalářský
- 991
- Magisterský
- 0
- Navazující magisterský
- 449
- Doktorský
- 83
- Prezenčně
- 1 060 studentů
Studium
Studijní programy
| Program | Typ | Forma | Délka | Přijímací zkouška | Školné |
|---|---|---|---|---|---|
| Bezpečnostní technologie, systémy a management39-02-R/039 | bakalářský | kombinovaná | 3 r. | – | – |
| Bezpečnostní technologie, systémy a managementB1032A020001 | bakalářský | kombinovaná | 3 r. | – | – |
| Bezpečnostní technologie, systémy a management39-02-R/039 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Bezpečnostní technologie, systémy a managementB1032A020001 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Informační a řídící technologie39-02-R/052 | bakalářský | kombinovaná | 3 r. | – | – |
| Informační a řídící technologie39-02-R/052 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Informační a řídící technologie (Information and Control Technologies)39-02-R/052 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Informační technologie v administrativě39-02-R/057 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Inteligentní systémy s roboty39-02-R/065 | bakalářský | kombinovaná | 3 r. | – | – |
| Inteligentní systémy s roboty39-02-R/065 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Softwarové inženýrství39-02-R/031 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Advanced Security Technologies39-02-T/063 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Automatické řízení a informatika39-02-T/037 | navazující magisterský | kombinovaná | 2 r. | – | – |
| Automatické řízení a informatika39-02-T/037 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Bezpečnostní technologie, systémy a managament (Security Technologies, Systems and Management)39-02-T/039 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Bezpečnostní technologie, systémy a management39-02-T/039 | navazující magisterský | kombinovaná | 2 r. | – | – |
| Bezpečnostní technologie, systémy a management39-02-T/039 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Informační technologie18-02-T/007 | navazující magisterský | kombinovaná | 2 r. | – | – |
| Informační technologieN0613A140022 | navazující magisterský | kombinovaná | 2 r. | – | – |
| Informační technologie18-02-T/007 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Informační technologieN0613A140022 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Informační technologie (Information Technology)18-02-T/007 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Integrované systémy v budovách39-02-T/048 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Integrované systémy v budovách (Integrated Systems in Buildings)39-02-T/048 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Počítačové a komunikační systémy39-02-T/045 | navazující magisterský | kombinovaná | 2 r. | – | – |
| Počítačové a komunikační systémy39-02-T/045 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Učitelství informatiky pro střední školy75-04-T/077 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Automatické řízení a informatika39-02-V/037 | doktorský | kombinovaná | 4 r. | – | – |
| Automatické řízení a informatika39-02-V/037 | doktorský | prezenční | 4 r. | – | – |
| Automatické řízení a informatika (Automatic Control and Informatics)39-02-V/037 | doktorský | kombinovaná | 4 r. | – | – |
| Automatické řízení a informatika (Automatic Control and Informatics)39-02-V/037 | doktorský | prezenční | 4 r. | – | – |
| Inženýrská informatika39-02-V/023 | doktorský | kombinovaná | 4 r. | – | – |
| Inženýrská informatika39-02-V/023 | doktorský | prezenční | 4 r. | – | – |
| Inženýrská informatika (Engineering Informatics)39-02-V/023 | doktorský | kombinovaná | 4 r. | – | – |
| Inženýrská informatika (Engineering Informatics)39-02-V/023 | doktorský | prezenční | 4 r. | – | – |
Programy, které škola uvedla v databázi MPSV „Školy“ (portál Úřadu práce pro volbu povolání); nemusí být úplné ani aktuální – ověřte na webu školy. Kódy B…/N…/M…/P… jsou akreditované studijní programy, kódy typu 61-07-R/000 starší studijní obory.
Vývoj
Studenti, absolventi a přijímačky po letech
| Rok | Studentů | Poprvé zapsaných | Absolventů | Uchazečů | Přijatých | Zapsaných | Přijato |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025/26 | 1 522 | 319 | 341 | 813 | 436 | 379 | 54 % |
| 2024/25 | 1 475 | 352 | 307 | 742 | 442 | 402 | 60 % |
| 2023/24 | 1 433 | 299 | 249 | 736 | 439 | 390 | 60 % |
| 2022/23 | 1 362 | 301 | 243 | 713 | 453 | 403 | 64 % |
| 2021/22 | 1 361 | 344 | 214 | 670 | 670 | 410 | 100 % |
| 2020/21 | 1 431 | 429 | 234 | 844 | 809 | 545 | 96 % |
| 2019/20 | 1 320 | 360 | 249 | 776 | 546 | 492 | 70 % |
| 2018/19 | 1 248 | 242 | 291 | 553 | 405 | 361 | 73 % |
| 2017/18 | 1 278 | 250 | 299 | 552 | 405 | 362 | 73 % |
| 2016/17 | 1 357 | 175 | 300 | 567 | 401 | 350 | 71 % |
| 2015/16 | 1 395 | 200 | 342 | 636 | 440 | 385 | 69 % |
Studenti k 31. 12. (SIMS), poprvé zapsaní na jakoukoli vysokou školu, absolventi za kalendářní rok. Uchazeči, přijatí a zapsaní: občané ČR, přijímací řízení od 1. 11. předchozího do 31. 10. daného roku (úloha Uchazeč). Zdroj: MŠMT, statistika vysokých škol.
Velké body: místa výuky této fakulty. Šedé body: ostatní fakulty školy.
Místa výuky: MPSV – registr Školy, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Dojíždění
Odkud se sem dá dojet veřejnou dopravou
Autobusem, vlakem nebo MHD ze středu obce s příjezdem do 8:55 v běžný všední den, včetně chůze na zastávku a ze zastávky.
- Do 30 minut
- 10
- obcí
- Do 60 minut
- 91
- obcí
- Do 90 minut
- 238
- obcí
- Do 120 minut
- 423
- obcí
Největší města a obce, odkud se sem dá dojet do 120 minut: Brno (120 min), Olomouc (87 min), Přerov (75 min), Kroměříž (50 min), Vsetín (61 min), Uherské Hradiště (62 min), Břeclav (94 min), Hodonín (70 min).
Jízdní řády CIS JŘ zpracované projektem JrUtil, metodika výpočtu.
Další fakulty školy
Zdroj: MŠMT – Registr vysokých škol, statistika vysokých škol (SIMS, úloha Uchazeč); studijní programy a místo výuky MPSV – Školy (RÚIAN). Bez osobních údajů.