Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem · Ústí nad Labem
Fakulta zdravotnických studií
Fakulta zdravotnických studií – Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, Ústí nad Labem. V roce 2025/26 tu studovalo 1 338 lidí. Přijato 71 % z 1 024 uchazečů (2025).
- Studentů 2025/26
- 1 338
- 83 % žen · 4 % cizinců
- Přijímací řízení 2025
- 71% přijatých
- 723 z 1 024 uchazečů · 1 489 přihlášek
- Poprvé zapsaných 2025
- 414
- 248 absolventů
- Studijních programů
- 3
- podle MPSV
Základní údaje
- Vysoká škola
- Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem
- Místo výuky
- Ústí nad Labem
- Web
- uzs.ujep.cz
- Kód MŠMT
- 13450
Studenti podle typu programu (2025/26)
- Bakalářský
- 1 221
- Magisterský
- 0
- Navazující magisterský
- 123
- Doktorský
- 0
- Prezenčně
- 829 studentů
Studium
Studijní programy
| Program | Typ | Forma | Délka | Přijímací zkouška | Školné |
|---|---|---|---|---|---|
| ErgoterapieB0915P360010 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Radiologická asistenceB0914P360017 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Organizace a rozvoj zdravotnickcých zařízeníN0413P050003 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
Programy, které škola uvedla v databázi MPSV „Školy“ (portál Úřadu práce pro volbu povolání); nemusí být úplné ani aktuální – ověřte na webu školy. Kódy B…/N…/M…/P… jsou akreditované studijní programy, kódy typu 61-07-R/000 starší studijní obory.
Vývoj
Studenti, absolventi a přijímačky po letech
| Rok | Studentů | Poprvé zapsaných | Absolventů | Uchazečů | Přijatých | Zapsaných | Přijato |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025/26 | 1 338 | 414 | 248 | 1 024 | 723 | 583 | 71 % |
| 2024/25 | 1 130 | 329 | 260 | 1 089 | 573 | 464 | 53 % |
| 2023/24 | 1 076 | 290 | 195 | 959 | 519 | 414 | 54 % |
| 2022/23 | 988 | 244 | 168 | 812 | 441 | 361 | 54 % |
| 2021/22 | 909 | 311 | 150 | 945 | 509 | 381 | 54 % |
| 2020/21 | 749 | 192 | 156 | 694 | 352 | 286 | 51 % |
| 2019/20 | 742 | 224 | 165 | 624 | 370 | 316 | 59 % |
| 2018/19 | 693 | 197 | 156 | 536 | 320 | 267 | 60 % |
| 2017/18 | 719 | 216 | 148 | 705 | 375 | 299 | 53 % |
| 2016/17 | 676 | 197 | 144 | 583 | 327 | 258 | 56 % |
| 2015/16 | 637 | 168 | 90 | 671 | 276 | 217 | 41 % |
Studenti k 31. 12. (SIMS), poprvé zapsaní na jakoukoli vysokou školu, absolventi za kalendářní rok. Uchazeči, přijatí a zapsaní: občané ČR, přijímací řízení od 1. 11. předchozího do 31. 10. daného roku (úloha Uchazeč). Zdroj: MŠMT, statistika vysokých škol.
Velké body: místa výuky této fakulty. Šedé body: ostatní fakulty školy.
Místa výuky: MPSV – registr Školy, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Dojíždění
Odkud se sem dá dojet veřejnou dopravou
Autobusem, vlakem nebo MHD ze středu obce s příjezdem do 8:55 v běžný všední den, včetně chůze na zastávku a ze zastávky.
- Do 30 minut
- 6
- obcí
- Do 60 minut
- 63
- obcí
- Do 90 minut
- 159
- obcí
- Do 120 minut
- 263
- obcí
Největší města a obce, odkud se sem dá dojet do 120 minut: Most (80 min), Teplice (43 min), Chomutov (91 min), Děčín (37 min), Česká Lípa (87 min), Litoměřice (57 min), Litvínov (67 min), Mělník (105 min).
Jízdní řády CIS JŘ zpracované projektem JrUtil, metodika výpočtu.
Další fakulty školy
Zdroj: MŠMT – Registr vysokých škol, statistika vysokých škol (SIMS, úloha Uchazeč); studijní programy a místo výuky MPSV – Školy (RÚIAN). Bez osobních údajů.