Soukromá univerzitní vysoká škola · Praha
Panevropská univerzita, a.s.
Panevropská univerzita, a.s. je soukromá univerzitní vysoká škola se sídlem v Praze. V roce 2025/26 tu studovalo 2 704 lidí. Přijato 100 % z 802 uchazečů (2025).
- Studentů 2025/26
- 2 704
- 60 % žen · 22 % cizinců
- Přijímací řízení 2025
- 100% přijatých
- 799 z 802 uchazečů
- Poprvé zapsaných 2025
- 641
- 672 absolventů
- Studijních programů
- 10
- podle MPSV
Základní údaje
- Typ
- soukromá univerzitní vysoká škola
- Sídlo
- Spálená 76/14, Nové Město, 110 00 Praha 1
- Kraj
- Praha
- Učí se v
- Praha
- Web
- www.peuni.cz
- IČO
- 04130081
- Kód MŠMT
- 7S000
Studenti podle typu programu (2025/26)
- Bakalářský
- 2 011
- Magisterský
- 0
- Navazující magisterský
- 664
- Doktorský
- 29
- Prezenčně
- 1 874 studentů
Počty studií; kdo studuje dva programy, je započten u obou.
Vývoj
Studenti, absolventi a přijímačky po letech
| Rok | Studentů | Poprvé zapsaných | Absolventů | Uchazečů | Přijatých | Zapsaných | Přijato |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025/26 | 2 704 | 641 | 672 | 802 | 799 | 745 | 100 % |
| 2024/25 | 2 384 | 488 | 718 | 673 | 673 | 611 | 100 % |
| 2023/24 | 2 283 | 314 | 787 | 576 | 576 | 496 | 100 % |
| 2022/23 | 2 579 | 238 | 318 | 1 205 | 1 205 | 1 102 | 100 % |
| 2021/22 | 1 347 | 209 | 309 | 542 | 496 | 363 | 92 % |
| 2020/21 | 1 302 | 160 | 327 | 438 | 395 | 316 | 90 % |
| 2019/20 | 1 401 | 197 | 274 | 417 | 416 | 317 | 100 % |
| 2018/19 | 1 331 | 189 | 388 | 440 | 437 | 377 | 99 % |
| 2017/18 | 1 369 | 197 | 398 | 463 | 459 | 368 | 99 % |
| 2016/17 | 1 445 | 127 | 435 | 482 | 331 | 280 | 69 % |
| 2015/16 | 1 857 | 91 | 0 | 1 942 | 1 890 | 1 273 | 97 % |
Studenti k 31. 12. (SIMS), poprvé zapsaní na jakoukoli vysokou školu, absolventi za kalendářní rok. Uchazeči, přijatí a zapsaní: občané ČR, přijímací řízení od 1. 11. předchozího do 31. 10. daného roku (úloha Uchazeč). Zdroj: MŠMT, statistika vysokých škol.
Studium
Studijní programy
| Program | Typ | Forma | Délka | Přijímací zkouška | Školné |
|---|---|---|---|---|---|
| Aplikovaná informatika18-02-R/001 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Bezpečnostní studiaB1032A020003 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Ekonomika a management (Manažerská ekonomika)62-08-R/007 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Marketingové komunikaceB0414P180002 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Právo v podnikání68-04-R/012 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Právo ve veřejné správě68-04-R/028 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Řízení lidských zdrojůB0413P050056 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Obchodněprávní vztahy68-04-T/039 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Podnikání62-08-T/075 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Podnikání a managementN0413P050006 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
Programy, které škola uvedla v databázi MPSV „Školy“ (portál Úřadu práce pro volbu povolání); nemusí být úplné ani aktuální – ověřte na webu školy. Kódy B…/N…/M…/P… jsou akreditované studijní programy, kódy typu 61-07-R/000 starší studijní obory.
Zdroj: MŠMT – Registr vysokých škol a uskutečňovaných studijních programů, statistika vysokých škol (SIMS, úloha Uchazeč); studijní programy MPSV – Školy. Bez osobních údajů (rektor, děkani).