Soukromá univerzitní vysoká škola · Praha

Ambis Univerzita, a. s.

Ambis Univerzita, a. s. je soukromá univerzitní vysoká škola se sídlem v Praze. V roce 2025/26 tu studovalo 7 335 lidí. Přijato 97 % z 2 605 uchazečů (2025).

soukromá univerzitní
Studentů 2025/26
7 335
64 % žen · 17 % cizinců
Přijímací řízení 2025
97% přijatých
2 524 z 2 605 uchazečů
Poprvé zapsaných 2025
1 696
1 529 absolventů
Studijních programů
24
podle MPSV

Základní údaje

Typ
soukromá univerzitní vysoká škola
Sídlo
Lindnerova 575/1 180 00 Praha 8
Kraj
Praha
Učí se v
Praha
Web
www.ambis.cz
IČO
61858307
Kód MŠMT
61000

Studenti podle typu programu (2025/26)

Bakalářský
6 513
Magisterský
0
Navazující magisterský
823
Doktorský
0
Prezenčně
3 712 studentů

Počty studií; kdo studuje dva programy, je započten u obou.

Vývoj

Studenti, absolventi a přijímačky po letech

RokStudentůPoprvé zapsanýchAbsolventů UchazečůPřijatýchZapsanýchPřijato
2025/26 7 335 1 696 1 529 2 605 2 524 2 134 97 %
2024/25 5 928 1 380 1 294 2 309 2 306 1 888 100 %
2023/24 5 791 984 1 062 1 588 1 587 1 278 100 %
2022/23 5 333 1 118 958 1 646 1 582 1 428 96 %
2021/22 5 268 1 305 958 1 886 1 753 1 711 93 %
2020/21 4 897 1 102 703 2 154 1 492 1 452 69 %
2019/20 4 285 1 164 566 2 143 1 612 1 514 75 %
2018/19 3 816 1 130 437 2 163 1 741 1 630 80 %
2017/18 2 379 644 234 1 048 1 035 897 99 %
2016/17 543 94 355 173 173 142 100 %
2015/16 762 105 820 163 160 135 98 %

Studenti k 31. 12. (SIMS), poprvé zapsaní na jakoukoli vysokou školu, absolventi za kalendářní rok. Uchazeči, přijatí a zapsaní: občané ČR, přijímací řízení od 1. 11. předchozího do 31. 10. daného roku (úloha Uchazeč). Zdroj: MŠMT, statistika vysokých škol.

Kde škola učí

Body: místa, kde fakulty učí (podle registru MPSV); kliknutím otevřete fakultu.

Místa výuky: MPSV – registr Školy, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Dojíždění

Odkud se sem dá dojet veřejnou dopravou

Autobusem, vlakem nebo MHD ze středu obce s příjezdem do 8:55 v běžný všední den, včetně chůze na zastávku a ze zastávky.

Do 30 minut
3
obce
Do 60 minut
140
obcí
Do 90 minut
584
obcí
Do 120 minut
903
obcí

Největší města a obce, odkud se sem dá dojet do 120 minut: Plzeň (117 min), Liberec (92 min), Ústí nad Labem (86 min), Kladno (65 min), Most (105 min), Teplice (71 min), Mladá Boleslav (70 min), Jablonec nad Nisou (99 min).

Jízdní řády CIS JŘ zpracované projektem JrUtil, metodika výpočtu.

Studium

Studijní programy

ProgramTypFormaDélkaPřijímací zkouškaŠkolné
Bankovní management62-08-R/000 bakalářský prezenční 3 r. – –
Bezpečnostní managementB1032P020001 bakalářský prezenční 3 r. – –
Bezpečnostní management (Bezpečnostní management v regionech)68-06-R/012 bakalářský prezenční 3 r. – –
Ekonomika a management podniku62-08-R/009 bakalářský kombinovaná 3 r. – –
Ekonomika a management zdravotních a sociálních služeb62-08-R/170 bakalářský prezenční 3 r. – –
Elektronické obchodování62-08-R/000 bakalářský prezenční 3 r. – –
Informační technologie62-08-R/000 bakalářský prezenční 3 r. – –
Management a regionální rozvoj62-02-R/090 bakalářský prezenční 3 r. – –
Management rozvoje měst a regionů62-08-R/187 bakalářský prezenční 3 r. – –
Marketingová komunikaceB0414P180004 bakalářský prezenční 3 r. – –
Oceňování majetku62-08-R/000 bakalářský prezenční 3 r. – –
Pojišťovnictví62-08-R/000 bakalářský prezenční 3 r. – –
Právní administrativa v podnikatelské sféře62-08-R/000 bakalářský prezenční 3 r. – –
Regionální a lokální rozvoj62-02-R/038 bakalářský prezenční 3 r. – –
Veřejná správa a Evropská unie62-02-R/085 bakalářský prezenční 3 r. – –
Veřejná správa a regionální rozvoj62-02-R/065 bakalářský prezenční 3 r. – –
Bankovnictví62-08-T/000 navazující magisterský prezenční 2 r. – –
Bezpečnostní Management - KriminalistikaN1032P020002 navazující magisterský prezenční 2 r. – –
Ekonomika a management podnikuN0413P050007 navazující magisterský prezenční 2 r. – –
Finance62-08-T/000 navazující magisterský prezenční 2 r. – –
Management (Strategický management)62-08-T/037 navazující magisterský prezenční 2 r. – –
Management rozvoje měst a regionů62-08-T/187 navazující magisterský prezenční 2 r. – –
Řízení regionálních projektů (Management rozvoje měst a regionů)62-08-T/182 navazující magisterský distanční 2 r. – –
Řízení regionálních projektů (Management rozvoje měst a regionů)62-08-T/182 navazující magisterský prezenční 2 r. – –

Programy, které škola uvedla v databázi MPSV „Školy“ (portál Úřadu práce pro volbu povolání); nemusí být úplné ani aktuální – ověřte na webu školy. Kódy B…/N…/M…/P… jsou akreditované studijní programy, kódy typu 61-07-R/000 starší studijní obory.

Zdroj: MŠMT – Registr vysokých škol a uskutečňovaných studijních programů, statistika vysokých škol (SIMS, úloha Uchazeč); studijní programy MPSV – Školy. Bez osobních údajů (rektor, děkani).