Odborný obor s maturitou · 26-41-M/01

Elektrotechnika – Střední průmyslová škola Třebíč

Obor Elektrotechnika na škole Střední průmyslová škola Třebíč: v roce 2026 126 přihlášek na 50 míst, přijato 50. Nejnižší výsledek přijatého byl 55 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
2,5
126 přihlášek, 50 míst
Přijato v 1. kole
50
40 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
55ze 100
těžké
Průměr přijatých
70bodů
79. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Elektrotechnika – Energetika

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 55, v průměru 70, nejvíc 93 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 3,3 3,3 Přihlášek na místo 2025: 2,7 2,7 Přihlášek na místo 2026: 2,5 2,5 Průměr přijatých 2024: 71,4 Průměr přijatých 2025: 65,8 Průměr přijatých 2026: 69,6 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 59 59 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 53 53 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 55 55
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 55 69,6 50 126 2,5 59,2 68
2025 53 65,8 50 136 2,7 60,8 67,8
2024 59 71,4 50 164 3,3 57,8 65

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 50 126 77 50 55 70 59.
2025, 1. kolo 50 136 81 50 53 66 61.
2024, 1. kolo 50 164 78 50 59 71 58.

Nepřijati v 1. kole 2026: 41 přijato na školu s vyšší prioritou, 29 pro nedostatek míst, 6 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
90–94
1 / 5
80–84
3 / 10
75–79
19 / 21
70–74
10 / 20
65–69
9 / 15
60–64
14 / 24
55–59
11 / 22
50–54
4 / 19
45–49
3 / 12
40–44
1 / 16
35–39
0 / 6

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Elektrotechnika – Průmyslová automatizace

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 44, v průměru 62, nejvíc 81 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 3,5 3,5 Přihlášek na místo 2025: 3,8 3,8 Přihlášek na místo 2026: 3,8 3,8 Průměr přijatých 2024: 61,5 Průměr přijatých 2025: 52,6 Průměr přijatých 2026: 61,7 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 40 40 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 38 38 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 44 44
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 44 61,7 25 96 3,8 40,7 65,6
2025 38 52,6 25 94 3,8 33,8 66,5
2024 40 61,5 25 87 3,5 29,5 66,8

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 25 96 24 25 44 62 41.
2025, 1. kolo 25 94 26 25 38 53 34.
2024, 1. kolo 25 87 18 25 40 62 30.

Nepřijati v 1. kole 2026: 59 přijato na školu s vyšší prioritou, 5 pro nedostatek míst, 7 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
90–94
1 / 5
80–84
3 / 10
75–79
19 / 21
70–74
10 / 20
65–69
9 / 15
60–64
14 / 24
55–59
11 / 22
50–54
4 / 19
45–49
3 / 12
40–44
1 / 16
35–39
0 / 6

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Střední škola stavební Třebíč – Stavebnictví24
  2. Střední škola stavební Třebíč – Technická zařízení budov13
  3. Gymnázium a Střední odborná škola Moravské Budějovice – Gymnázium9
  4. Bráfova akademie, SŠ a JazŠ – Obchodní akademie9
  5. Gymnázium Třebíč – Gymnázium8
  6. Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou – Elektrotechnika4
  7. Bráfova akademie, SŠ a JazŠ – Ekonomické lyceum4
  8. Bráfova akademie, SŠ a JazŠ – Bezpečnostně právní činnost4
  9. Střední škola řemesel a služeb Moravské Budějovice – Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení4
  10. Gymnázium Velké Meziříčí – Gymnázium3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.