Lyceum · 78-42-M/03

Pedagogické lyceum – VOŠ ekon., soc. a zdrav., OA, SPgŠ a SZŠ

Obor Pedagogické lyceum na škole VOŠ ekon., soc. a zdrav., OA, SPgŠ a SZŠ: v roce 2026 139 přihlášek na 30 míst, přijato 30. Nejnižší výsledek přijatého byl…

Přihlášek na místo
4,6
139 přihlášek, 30 míst
Přijato v 1. kole
30
22 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
50ze 100
těžké
Průměr přijatých
65bodů
73. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Pedagogické lyceum

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 50, v průměru 65, nejvíc 79 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 2,0 2,0 Přihlášek na místo 2025: 3,6 3,6 Přihlášek na místo 2026: 4,6 4,6 Průměr přijatých 2024: 50,6 Průměr přijatých 2025: 45,8 Průměr přijatých 2026: 64,9 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 15 15 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 32 32 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 50 50
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 50 64,9 30 139 4,6 50,7 46,5
2025 32 45,8 30 107 3,6 22,8 47,2
2024 15 50,6 64 129 2,0 1,3 47,1

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 30 139 62 30 50 65 51.
2025, 1. kolo 30 107 33 30 32 46 23.
2024, 1. kolo 64 129 58 64 15 51 1.

Nepřijati v 1. kole 2026: 62 přijato na školu s vyšší prioritou, 39 pro nedostatek míst, 8 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
70–74
5 / 7
65–69
7 / 12
60–64
4 / 11
55–59
6 / 16
50–54
4 / 15
45–49
0 / 10
40–44
0 / 16
35–39
0 / 13
30–34
0 / 17
25–29
0 / 7

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Podkrušnohorské gymnázium, Most – Gymnázium13
  2. Městské gymnázium a Základní škola Jirkov – Gymnázium8
  3. Gymnázium Chomutov – Gymnázium8
  4. Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb, Litoměřice – Pedagogické lyceum8
  5. Gymnázium T. G. Masaryka, Litvínov – Lyceum (režim pokusného ověřování)7
  6. Gymnázium, Kadaň – Gymnázium6
  7. Gymnázium, Žatec – Gymnázium6
  8. Gymnázium T. G. Masaryka, Litvínov – Gymnázium6
  9. Gymnázium, Teplice – Gymnázium6
  10. SPŠ a SOŠ gastronomie a služeb – Kosmetické služby5

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.