Lyceum · 78-42-M/04

Zdravotnické lyceum – Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Praha 4

Obor Zdravotnické lyceum na škole Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Praha 4: v roce 2026 189 přihlášek na 28 míst, přijato 28…

Přihlášek na místo
6,8
189 přihlášek, 28 míst
Přijato v 1. kole
28
15 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
79ze 100
velmi těžké
Průměr přijatých
85bodů
95. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Zdravotnické lyceum

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 79, v průměru 85, nejvíc 91 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 11,0 11,0 Přihlášek na místo 2025: 5,9 5,9 Přihlášek na místo 2026: 6,8 6,8 Průměr přijatých 2024: 86,3 Průměr přijatých 2025: 78,6 Průměr přijatých 2026: 84,6 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 81 81 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 72 72 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 79 79
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 79 84,6 28 189 6,8 91 71,1
2025 72 78,6 28 164 5,9 88,1 72,9
2024 81 86,3 28 308 11,0 86,7 68,2

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 28 189 114 28 79 85 91.
2025, 1. kolo 28 164 82 28 72 79 88.
2024, 1. kolo 28 308 112 28 81 86 87.

Nepřijati v 1. kole 2026: 28 přijato na školu s vyšší prioritou, 89 pro nedostatek míst, 44 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
90–94
4 / 6
85–89
8 / 15
80–84
15 / 19
75–79
1 / 22
70–74
0 / 17
65–69
0 / 19
60–64
0 / 17
55–59
0 / 18
50–54
0 / 20
45–49
0 / 12
40–44
0 / 8

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Střední zdravotnická škola – Zdravotnické lyceum72
  2. Střední zdravotnická škola, Beroun – Zdravotnické lyceum10
  3. SPŠ, SOŠ a G, Praha 2, Podskalská 10 – Přírodovědné lyceum9
  4. VOŠ zdravotnická a SZŠ a gymnázium – Asistent zubního technika8
  5. Střední zdravotnická škola – Praktická sestra8
  6. VOŠ zdravotnická a SZŠ a gymnázium – Gymnázium7
  7. VOŠ zdravotnická a SZŠ a gymnázium – Laboratorní asistent7
  8. Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Kladno – Zdravotnické lyceum7
  9. Gymnázium, Praha 2 – Gymnázium6
  10. Gymnázium, Praha 9, Českolipská 373 – Gymnázium6

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.