Gymnázium · 79-41-K/41

Gymnázium – Gymnázium, Uničov

Obor Gymnázium na škole Gymnázium, Uničov: v roce 2026 87 přihlášek na 30 míst, přijato 30. Nejnižší výsledek přijatého byl 41 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
2,9
87 přihlášek, 30 míst
Přijato v 1. kole
30
34 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
41ze 100
mírný převis
Průměr přijatých
61bodů
68. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 41, v průměru 61, nejvíc 82 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 2,6 2,6 Přihlášek na místo 2025: 4,1 4,1 Přihlášek na místo 2026: 2,9 2,9 Průměr přijatých 2024: 61,3 Průměr přijatých 2025: 57,5 Průměr přijatých 2026: 61,4 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 35 35 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 42 42 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 41 41
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 22,2 Percentil posledního přijatého 2025: 41,1 Percentil posledního přijatého 2026: 35,5 Průměrný percentil uchazečů 2017: 67,9 67,9 Průměrný percentil uchazečů 2018: 65,7 65,7 Průměrný percentil uchazečů 2019: 69,3 69,3 Průměrný percentil uchazečů 2020: 65,8 65,8 Průměrný percentil uchazečů 2021: 60 60 Průměrný percentil uchazečů 2022: 67,1 67,1 Průměrný percentil uchazečů 2023: 69 69 Průměrný percentil uchazečů 2024: 66,7 66,7 Průměrný percentil uchazečů 2025: 71,6 71,6 Průměrný percentil uchazečů 2026: 72,1 72,1
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 41 61,4 30 87 2,9 35,5 72,1
2025 42 57,5 30 124 4,1 41,1 71,6
2024 35 61,3 30 78 2,6 22,2 66,7
2023 starý test – – – – – – 69
2022 starý test – – – – – – 67,1
2021 starý test – – – – – – 60
2020 starý test – – – – – – 65,8
2019 starý test – – – – – – 69,3
2018 starý test – – – – – – 65,7
2017 starý test – – – – – – 67,9

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 30 87 21 30 41 61 36.
2025, 1. kolo 30 124 25 30 42 58 41.
2024, 1. kolo 30 78 17 26 35 61 22.
2024, 2. kolo 4 20 13 4 – – –

Nepřijati v 1. kole 2026: 50 přijato na školu s vyšší prioritou, 5 pro nedostatek míst, 2 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
0 / 6
80–84
2 / 8
75–79
0 / 6
70–74
5 / 18
65–69
4 / 9
60–64
6 / 8
55–59
5 / 11
50–54
7 / 7
40–44
1 / 5

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Gymnázium, Šternberk – Gymnázium21
  2. Gymnázium Jana Opletala, Litovel – Gymnázium18
  3. Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Uničov – Obchodní akademie14
  4. Slovanské gymnázium, Olomouc – Gymnázium12
  5. Gymnázium, Šumperk – Gymnázium11
  6. Obchodní akademie, Olomouc – Ekonomické lyceum8
  7. CÍRKEVNÍ GYMNÁZIUM NĚMECKÉHO ŘÁDU – Gymnázium6
  8. VOŠ a SPŠ elektrotechnická – Technické lyceum5
  9. Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Uničov – Průmyslová ekologie5
  10. Obch.akademie a Jazyk.škola s právem SJZ – Obchodní akademie5

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.