Gymnázium · 79-41-K/41
Gymnázium – Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži
Obor Gymnázium na škole Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži: v roce 2026 221 přihlášek na 92 míst, přijato 92. Nejnižší výsledek přijatého byl 58 bodů ze 100.
- Přihlášek na místo
- 2,4
- 221 přihlášek, 92 míst
- Přijato v 1. kole
- 92
- 42 % přihlášek
- Stačilo bodů (2026)
- 58ze 100
- těžké
- Průměr přijatých
- 75bodů
- 85. percentil
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium
Přijatí v 2026: nejméně 58, v průměru 75, nejvíc 94 bodů ze 100.
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)
- Stačilo (poslední přijatý)
- Průměr přijatých
- Přihlášek na místo
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 58 | 74,6 | 92 | 221 | 2,4 | 64 | 76 |
| 2024 | 49 | 73,8 | 96 | 195 | 2,0 | 43,2 | 75,7 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 71,2 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 71,1 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 67,9 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 70,4 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 72,4 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 73,8 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 75,5 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 92 | 221 | 129 | 92 | 58 | 75 | 64. |
| 2024, 1. kolo | 96 | 195 | 96 | 95 | 49 | 74 | 43. |
Nepřijati v 1. kole 2026: 71 přijato na školu s vyšší prioritou, 51 pro nedostatek míst, 7 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium – Tradice a prosperita
Přijatí v 2025: nejméně 42, v průměru 66, nejvíc 91 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 42 | 66 | 95 | 220 | 2,3 | 41,1 | 74,4 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 71,2 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 71,1 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 67,9 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 70,4 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 72,4 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 73,8 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 75,5 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025, 1. kolo | 95 | 220 | 93 | 94 | 42 | 66 | 41. |
Nepřijati v 1. kole 2025: 102 přijato na školu s vyšší prioritou, 20 pro nedostatek míst, 3 nesplnili podmínky, 1 se vzdalo.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Kam se hlásili stejní uchazeči
Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).
- Gymnázium Ladislava Jaroše Holešov – Gymnázium36
- Gymnázium Kroměříž – Gymnázium34
- Gymnázium, Kojetín – Gymnázium26
- Obchodní akademie Kroměříž – Ekonomické lyceum22
- Stojanovo gymnázium, Velehrad – Gymnázium22
- Gymnázium Otrokovice – Gymnázium14
- Gymnázium a střední odborná škola zdravotnická a ekonomická Vyškov – Gymnázium12
- Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín – Gymnázium10
- VOŠ pedagog. a soc. a SPgŠ Kroměříž – Předškolní a mimoškolní pedagogika10
- Gymnázium Valašské Klobouky – Gymnázium9
Kam se dostanu s mými body? Sestavit přihlášku Celý profil školy
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.