Gymnázium · 79-41-K/41

Gymnázium – Gymnázium Boskovice

Obor Gymnázium na škole Gymnázium Boskovice: v roce 2025 132 přihlášek na 60 míst, přijato 60. Nejnižší výsledek přijatého byl 62 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
2,2
132 přihlášek, 60 míst
Přijato v 1. kole
60
45 % přihlášek
Stačilo bodů (2025)
62ze 100
velmi těžké
Průměr přijatých
76bodů
91. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium

Přijatí v 2025: nejméně 62, v průměru 76, nejvíc 91 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 2,6 2,6 Přihlášek na místo 2025: 2,2 2,2 Průměr přijatých 2024: 84,9 Průměr přijatých 2025: 76 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 72 72 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 62 62
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 75,8 Percentil posledního přijatého 2025: 75,2 Průměrný percentil uchazečů 2017: 79,9 79,9 Průměrný percentil uchazečů 2018: 79,2 79,2 Průměrný percentil uchazečů 2019: 78,8 78,8 Průměrný percentil uchazečů 2020: 81,8 81,8 Průměrný percentil uchazečů 2021: 73,8 73,8 Průměrný percentil uchazečů 2022: 79,6 79,6 Průměrný percentil uchazečů 2023: 80,5 80,5 Průměrný percentil uchazečů 2024: 82,3 82,3 Průměrný percentil uchazečů 2025: 83,7 83,7
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2025 62 76 60 132 2,2 75,2 83,7
2024 72 84,9 60 158 2,6 75,8 82,3
2023 starý test – – – – – – 80,5
2022 starý test – – – – – – 79,6
2021 starý test – – – – – – 73,8
2020 starý test – – – – – – 81,8
2019 starý test – – – – – – 78,8
2018 starý test – – – – – – 79,2
2017 starý test – – – – – – 79,9

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2025, 1. kolo 60 132 87 60 62 76 75.
2024, 1. kolo 60 158 83 60 72 85 76.

Nepřijati v 1. kole 2025: 40 přijato na školu s vyšší prioritou, 32 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
90–94
6 / 7
85–89
9 / 13
80–84
17 / 24
75–79
17 / 27
70–74
9 / 18
65–69
0 / 12
60–64
0 / 12
55–59
0 / 8
50–54
0 / 7

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – všeobecné

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 70, v průměru 82, nejvíc 97 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2026: 81,1 Průměrný percentil uchazečů 2017: 79,9 79,9 Průměrný percentil uchazečů 2018: 79,2 79,2 Průměrný percentil uchazečů 2019: 78,8 78,8 Průměrný percentil uchazečů 2020: 81,8 81,8 Průměrný percentil uchazečů 2021: 73,8 73,8 Průměrný percentil uchazečů 2022: 79,6 79,6 Průměrný percentil uchazečů 2023: 80,5 80,5 Průměrný percentil uchazečů 2026: 83 83
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 70 81,5 60 137 2,3 81,1 83
2023 starý test – – – – – – 80,5
2022 starý test – – – – – – 79,6
2021 starý test – – – – – – 73,8
2020 starý test – – – – – – 81,8
2019 starý test – – – – – – 78,8
2018 starý test – – – – – – 79,2
2017 starý test – – – – – – 79,9

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 60 137 90 60 70 82 81.

Nepřijati v 1. kole 2026: 42 přijato na školu s vyšší prioritou, 34 pro nedostatek míst, 1 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
90–94
6 / 7
85–89
9 / 13
80–84
17 / 24
75–79
17 / 27
70–74
9 / 18
65–69
0 / 12
60–64
0 / 12
55–59
0 / 8
50–54
0 / 7

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Gymnázium Blansko – Gymnázium65
  2. Gymnázium, Jevíčko – Gymnázium30
  3. Gymnázium Rájec-Jestřebí, obecně prospěšná společnost – Gymnázium29
  4. Obchodní akademie a střední zdravotnická škola Blansko – Ekonomické lyceum20
  5. Vyšší odborná škola a střední škola Boskovice – Ekonomika a podnikání13
  6. Střední škola André Citroëna Boskovice – Lyceum (režim pokusného ověřování)11
  7. Obchodní akademie a střední zdravotnická škola Blansko – Obchodní akademie9
  8. Vyšší odborná škola a střední škola Boskovice – Praktická sestra8
  9. Vyšší odborná škola a střední škola Boskovice – Hotelnictví7
  10. Střední pedagogická škola Boskovice – Pedagogické lyceum6

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.