Gymnázium · 79-41-K/41

Gymnázium – Gymnázium, Trutnov

Obor Gymnázium na škole Gymnázium, Trutnov: v roce 2024 43 přihlášek na 27 míst, přijato 27. Nejnižší výsledek přijatého byl 61 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
1,6
43 přihlášek, 27 míst
Přijato v 1. kole
27
63 % přihlášek
Stačilo bodů (2024)
61ze 100
těžké
Průměr přijatých
74bodů
77. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – s rozšířenou výukou TV

Přijatí v 2024: nejméně 61, v průměru 74, nejvíc 90 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 60,7 Průměrný percentil uchazečů 2017: 75 75 Průměrný percentil uchazečů 2018: 73,7 73,7 Průměrný percentil uchazečů 2019: 76,4 76,4 Průměrný percentil uchazečů 2020: 73,9 73,9 Průměrný percentil uchazečů 2021: 67,8 67,8 Průměrný percentil uchazečů 2022: 73 73 Průměrný percentil uchazečů 2023: 76,1 76,1 Průměrný percentil uchazečů 2024: 75 75
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2024 61 73,7 27 43 1,6 60,7 75
2023 starý test – – – – – – 76,1
2022 starý test – – – – – – 73
2021 starý test – – – – – – 67,8
2020 starý test – – – – – – 73,9
2019 starý test – – – – – – 76,4
2018 starý test – – – – – – 73,7
2017 starý test – – – – – – 75

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2024, 1. kolo 27 43 30 27 61 74 61.

Nepřijati v 1. kole 2024: 11 přijato na školu s vyšší prioritou, 3 pro nedostatek míst, 2 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
3 / 6
80–84
12 / 18
75–79
15 / 26
70–74
16 / 29
65–69
9 / 25
60–64
1 / 16
55–59
0 / 15
50–54
0 / 12

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – s rozšířením TV

Přijatí v 2025: nejméně 43, v průměru 63, nejvíc 76 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2025: 42,9 Průměrný percentil uchazečů 2017: 75 75 Průměrný percentil uchazečů 2018: 73,7 73,7 Průměrný percentil uchazečů 2019: 76,4 76,4 Průměrný percentil uchazečů 2020: 73,9 73,9 Průměrný percentil uchazečů 2021: 67,8 67,8 Průměrný percentil uchazečů 2022: 73 73 Průměrný percentil uchazečů 2023: 76,1 76,1 Průměrný percentil uchazečů 2025: 74,1 74,1
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2025 43 63,1 17 39 2,3 42,9 74,1
2023 starý test – – – – – – 76,1
2022 starý test – – – – – – 73
2021 starý test – – – – – – 67,8
2020 starý test – – – – – – 73,9
2019 starý test – – – – – – 76,4
2018 starý test – – – – – – 73,7
2017 starý test – – – – – – 75

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2025, 1. kolo 17 39 18 17 43 63 43.

Nepřijati v 1. kole 2025: 17 přijato na školu s vyšší prioritou, 2 pro nedostatek míst, 3 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
3 / 6
80–84
12 / 18
75–79
15 / 26
70–74
16 / 29
65–69
9 / 25
60–64
1 / 16
55–59
0 / 15
50–54
0 / 12

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – všeobecné

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 64, v průměru 77, nejvíc 95 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 2,7 2,7 Přihlášek na místo 2025: 2,0 2,0 Přihlášek na místo 2026: 2,7 2,7 Průměr přijatých 2024: 81 Průměr přijatých 2025: 71 Průměr přijatých 2026: 76,5 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 54 54 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 52 52 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 64 64
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 50,6 Percentil posledního přijatého 2025: 59 Percentil posledního přijatého 2026: 73 Průměrný percentil uchazečů 2017: 75 75 Průměrný percentil uchazečů 2018: 73,7 73,7 Průměrný percentil uchazečů 2019: 76,4 76,4 Průměrný percentil uchazečů 2020: 73,9 73,9 Průměrný percentil uchazečů 2021: 67,8 67,8 Průměrný percentil uchazečů 2022: 73 73 Průměrný percentil uchazečů 2023: 76,1 76,1 Průměrný percentil uchazečů 2024: 77,1 77,1 Průměrný percentil uchazečů 2025: 76,1 76,1 Průměrný percentil uchazečů 2026: 77 77
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 64 76,5 60 163 2,7 73 77
2025 52 71 60 120 2,0 59 76,1
2024 54 81 56 152 2,7 50,6 77,1
2023 starý test – – – – – – 76,1
2022 starý test – – – – – – 73
2021 starý test – – – – – – 67,8
2020 starý test – – – – – – 73,9
2019 starý test – – – – – – 76,4
2018 starý test – – – – – – 73,7
2017 starý test – – – – – – 75

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 60 163 90 60 64 77 73.
2025, 1. kolo 60 120 68 60 52 71 59.
2024, 1. kolo 56 152 61 55 54 81 51.
2024, 2. kolo 1 5 2 1 – – –

Nepřijati v 1. kole 2026: 68 přijato na školu s vyšší prioritou, 34 pro nedostatek míst, 1 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
3 / 6
80–84
12 / 18
75–79
15 / 26
70–74
16 / 29
65–69
9 / 25
60–64
1 / 16
55–59
0 / 15
50–54
0 / 12

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Gymnázium, Dvůr Králové nad Labem – Gymnázium54
  2. VOŠ zdrav., Střední zdrav. škola a OA – Obchodní akademie46
  3. VOŠ zdrav., Střední zdrav. škola a OA – Zdravotnické lyceum41
  4. Městské gymnázium a střední odborná škola Úpice – Gymnázium37
  5. Jiráskovo gymnázium, Náchod – Gymnázium20
  6. Střední průmyslová škola, Trutnov – Informační technologie19
  7. Krkonošské gymnázium a Střední odborná škola – Gymnázium17
  8. Česká lesnická akademie Trutnov - střední škola a vyšší odborná škola – Přírodovědné lyceum10
  9. Gymnázium Jaroslava Žáka, Jaroměř – Gymnázium8
  10. Střední průmyslová škola, Trutnov – Elektrotechnika8

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.