Gymnázium · 79-41-K/41

Gymnázium – Gymnázium, Jevíčko

Obor Gymnázium na škole Gymnázium, Jevíčko: v roce 2026 63 přihlášek na 30 míst, přijato 24. Nejnižší výsledek přijatého byl 39 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
2,1
63 přihlášek, 30 míst
Přijato v 1. kole
24
38 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
39ze 100
mírný převis
Průměr přijatých
56bodů
60. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – humanitní

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 39, v průměru 56, nejvíc 77 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 2,4 2,4 Přihlášek na místo 2025: 2,4 2,4 Přihlášek na místo 2026: 2,1 2,1 Průměr přijatých 2024: 61,7 Průměr přijatých 2025: 53,9 Průměr přijatých 2026: 56,2 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 36 36 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 35 35 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 39 39
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 23,7 Percentil posledního přijatého 2025: 28,2 Percentil posledního přijatého 2026: 32,2 Průměrný percentil uchazečů 2017: 73,9 73,9 Průměrný percentil uchazečů 2018: 72,9 72,9 Průměrný percentil uchazečů 2019: 71,3 71,3 Průměrný percentil uchazečů 2020: 67,9 67,9 Průměrný percentil uchazečů 2021: 64,6 64,6 Průměrný percentil uchazečů 2022: 65,8 65,8 Průměrný percentil uchazečů 2023: 69,2 69,2 Průměrný percentil uchazečů 2024: 65,3 65,3 Průměrný percentil uchazečů 2025: 69,3 69,3 Průměrný percentil uchazečů 2026: 71,2 71,2
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 39 56,2 30 63 2,1 32,2 71,2
2025 35 53,9 30 73 2,4 28,2 69,3
2024 36 61,7 30 72 2,4 23,7 65,3
2023 starý test – – – – – – 69,2
2022 starý test – – – – – – 65,8
2021 starý test – – – – – – 64,6
2020 starý test – – – – – – 67,9
2019 starý test – – – – – – 71,3
2018 starý test – – – – – – 72,9
2017 starý test – – – – – – 73,9

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 30 63 12 24 39 56 32.
2026, 2. kolo 6 8 3 3 – – –
2025, 1. kolo 30 73 21 24 35 54 28.
2025, 2. kolo 6 6 3 3 – – –
2024, 1. kolo 30 72 19 27 36 62 24.
2024, 2. kolo 3 4 2 3 – – –

Nepřijati v 1. kole 2026: 38 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 1 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
3 / 8
80–84
2 / 12
75–79
2 / 13
70–74
8 / 18
65–69
9 / 13
60–64
12 / 17
55–59
6 / 12
50–54
3 / 10
40–44
5 / 7

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – všeobecné

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 54, v průměru 70, nejvíc 91 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 2,7 2,7 Přihlášek na místo 2025: 3,0 3,0 Přihlášek na místo 2026: 2,9 2,9 Průměr přijatých 2024: 69,1 Průměr přijatých 2025: 65,8 Průměr přijatých 2026: 69,7 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 49 49 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 45 45 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 54 54
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 43,2 Percentil posledního přijatého 2025: 46,5 Percentil posledního přijatého 2026: 57,5 Průměrný percentil uchazečů 2017: 73,9 73,9 Průměrný percentil uchazečů 2018: 72,9 72,9 Průměrný percentil uchazečů 2019: 71,3 71,3 Průměrný percentil uchazečů 2020: 67,9 67,9 Průměrný percentil uchazečů 2021: 64,6 64,6 Průměrný percentil uchazečů 2022: 65,8 65,8 Průměrný percentil uchazečů 2023: 69,2 69,2 Průměrný percentil uchazečů 2024: 71,7 71,7 Průměrný percentil uchazečů 2025: 74,2 74,2 Průměrný percentil uchazečů 2026: 75,7 75,7
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 54 69,7 30 87 2,9 57,5 75,7
2025 45 65,8 30 91 3,0 46,5 74,2
2024 49 69,1 30 80 2,7 43,2 71,7
2023 starý test – – – – – – 69,2
2022 starý test – – – – – – 65,8
2021 starý test – – – – – – 64,6
2020 starý test – – – – – – 67,9
2019 starý test – – – – – – 71,3
2018 starý test – – – – – – 72,9
2017 starý test – – – – – – 73,9

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 30 87 37 30 54 70 58.
2025, 1. kolo 30 91 35 30 45 66 47.
2024, 1. kolo 30 80 28 30 49 69 43.

Nepřijati v 1. kole 2026: 44 přijato na školu s vyšší prioritou, 13 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
3 / 8
80–84
2 / 12
75–79
2 / 13
70–74
8 / 18
65–69
9 / 13
60–64
12 / 17
55–59
6 / 12
50–54
3 / 10
40–44
5 / 7

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Gymnázium Boskovice – Gymnázium30
  2. Gymnázium, OA a JŠ s právem SJZ Svitavy – Gymnázium17
  3. Gymnázium Blansko – Gymnázium13
  4. Gymnázium Rájec-Jestřebí, obecně prospěšná společnost – Gymnázium10
  5. Vyšší odborná škola a střední škola Boskovice – Ekonomika a podnikání7
  6. Integrovaná střední škola Moravská Třebová – Bezpečnostně právní činnost7
  7. Vyšší odborná škola zdravotnická a střední zdravotnická škola Svitavy – Praktická sestra5
  8. Střední škola André Citroëna Boskovice – Lyceum (režim pokusného ověřování)3
  9. Gymnázium, Polička – Gymnázium3
  10. Masarykova střední škola Letovice – Stavebnictví3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.