Odborný obor s maturitou · 63-41-M/02

Obchodní akademie – Gymnázium, Stříbro

Obor Obchodní akademie na škole Gymnázium, Stříbro: v roce 2024 79 přihlášek na 30 míst, přijato 22. Nejnižší výsledek přijatého byl 26 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
2,6
79 přihlášek, 30 míst
Přijato v 1. kole
22
28 % přihlášek
Stačilo bodů (2024)
26ze 100
volné
Průměr přijatých
44bodů
35. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Obchodní akademie

Přijatí v 2024: nejméně 26, v průměru 44, nejvíc 70 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, SOŠ ekonomické)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 10,2 Průměrný percentil uchazečů 2017: 54,8 54,8 Průměrný percentil uchazečů 2018: 48,3 48,3 Průměrný percentil uchazečů 2019: 46,2 46,2 Průměrný percentil uchazečů 2020: 45,6 45,6 Průměrný percentil uchazečů 2021: 37,3 37,3 Průměrný percentil uchazečů 2022: 44,9 44,9 Průměrný percentil uchazečů 2023: 46,9 46,9 Průměrný percentil uchazečů 2024: 43 43
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „SOŠ ekonomické“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2024 26 43,7 30 79 2,6 10,2 43
2023 starý test – – – – – – 46,9
2022 starý test – – – – – – 44,9
2021 starý test – – – – – – 37,3
2020 starý test – – – – – – 45,6
2019 starý test – – – – – – 46,2
2018 starý test – – – – – – 48,3
2017 starý test – – – – – – 54,8

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2024, 1. kolo 30 79 20 22 26 44 10.
2024, 2. kolo 8 12 5 5 34 42 21.

Nepřijati v 1. kole 2024: 44 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 13 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
70–74
1 / 5
55–59
4 / 6
50–54
7 / 13
45–49
3 / 13
40–44
4 / 8
30–34
2 / 5

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Obchodní akademie – Podnikání a služby cestovního ruchu

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 25, v průměru 49, nejvíc 81 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, SOŠ ekonomické)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2026: 10,8 Průměrný percentil uchazečů 2017: 54,8 54,8 Průměrný percentil uchazečů 2018: 48,3 48,3 Průměrný percentil uchazečů 2019: 46,2 46,2 Průměrný percentil uchazečů 2020: 45,6 45,6 Průměrný percentil uchazečů 2021: 37,3 37,3 Průměrný percentil uchazečů 2022: 44,9 44,9 Průměrný percentil uchazečů 2023: 46,9 46,9 Průměrný percentil uchazečů 2026: 52,2 52,2
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „SOŠ ekonomické“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 25 48,5 30 72 2,4 10,8 52,2
2023 starý test – – – – – – 46,9
2022 starý test – – – – – – 44,9
2021 starý test – – – – – – 37,3
2020 starý test – – – – – – 45,6
2019 starý test – – – – – – 46,2
2018 starý test – – – – – – 48,3
2017 starý test – – – – – – 54,8

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 30 72 21 28 25 49 11.

Nepřijati v 1. kole 2026: 41 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 3 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
70–74
1 / 5
55–59
4 / 6
50–54
7 / 13
45–49
3 / 13
40–44
4 / 8
30–34
2 / 5

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Obchodní akademie – podnikání a služby cestovního ruchu

Přijatí v 2025: nejméně 31, v průměru 46, nejvíc 71 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, SOŠ ekonomické)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2025: 21 Průměrný percentil uchazečů 2017: 54,8 54,8 Průměrný percentil uchazečů 2018: 48,3 48,3 Průměrný percentil uchazečů 2019: 46,2 46,2 Průměrný percentil uchazečů 2020: 45,6 45,6 Průměrný percentil uchazečů 2021: 37,3 37,3 Průměrný percentil uchazečů 2022: 44,9 44,9 Průměrný percentil uchazečů 2023: 46,9 46,9 Průměrný percentil uchazečů 2025: 45,1 45,1
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „SOŠ ekonomické“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2025 31 45,9 30 83 2,8 21 45,1
2023 starý test – – – – – – 46,9
2022 starý test – – – – – – 44,9
2021 starý test – – – – – – 37,3
2020 starý test – – – – – – 45,6
2019 starý test – – – – – – 46,2
2018 starý test – – – – – – 48,3
2017 starý test – – – – – – 54,8

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2025, 1. kolo 30 83 29 30 31 46 21.

Nepřijati v 1. kole 2025: 41 přijato na školu s vyšší prioritou, 2 pro nedostatek míst, 10 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
70–74
1 / 5
55–59
4 / 6
50–54
7 / 13
45–49
3 / 13
40–44
4 / 8
30–34
2 / 5

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Střední odborná škola, Stříbro – Veřejnosprávní činnost26
  2. Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň – Ekonomika a podnikání7
  3. Gymnázium a obchodní akademie Mariánské Lázně – Obchodní akademie6
  4. Střední odborná škola, Stříbro – Agropodnikání6
  5. Integrovaná střední škola živnostenská, Plzeň – Ekonomika a podnikání5
  6. Střední průmyslová škola, Tachov – Ekonomika a podnikání5
  7. SPŠ strojnická a SOŠ profesora Švejcara – Pedagogické lyceum4
  8. Obchodní akademie, Plzeň – Obchodní akademie4
  9. Střední odborná škola, Stříbro – Informační technologie4
  10. Integrovaná střední škola živnostenská, Plzeň – Kadeřník3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.