Nástavbové studium · 64-41-L/51

Podnikání – OA, SOŠ a SOU

Obor Podnikání na škole OA, SOŠ a SOU: v roce 2025 54 přihlášek na 30 míst, přijato 30. Nejnižší výsledek přijatého byl 15 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
1,8
54 přihlášek, 30 míst
Přijato v 1. kole
30
56 % přihlášek
Stačilo bodů (2025)
15ze 100
volné
Průměr přijatých
30bodů
21. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Podnikání

Přijatí v 2025: nejméně 15, v průměru 30, nejvíc 56 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, nástavba)

0 25 50 75 100 2022 2023 2024 2025 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2025: 1,4 Průměrný percentil uchazečů 2022: 20,6 20,6 Průměrný percentil uchazečů 2023: 17,3 17,3 Průměrný percentil uchazečů 2025: 21,1 21,1
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „nástavba“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2025 15 30,4 30 54 1,8 1,4 21,1
2023 starý test – – – – – – 17,3
2022 starý test – – – – – – 20,6
2020 starý test – – – – – – –
2019 starý test – – – – – – –
2018 starý test – – – – – – –
2017 starý test – – – – – – –

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 2. kolo 12 22 14 12 14 21 1.
2025, 1. kolo 30 54 33 30 15 30 1.
2025, 2. kolo 15 5 2 3 – – –
2024, 2. kolo 15 1 1 1 – – –

Nepřijati v 1. kole 2025: 17 přijato na školu s vyšší prioritou, 6 pro nedostatek míst, 1 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
40–44
5 / 10
35–39
3 / 13
30–34
4 / 7
25–29
14 / 22
20–24
8 / 14
15–19
3 / 9

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Podnikání

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 14, v průměru 30, nejvíc 49 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 0,4 0,4 Přihlášek na místo 2026: 2,5 2,5 Průměr přijatých 2024: 26,9 Průměr přijatých 2026: 30,1 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 13 13 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 14 14
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, nástavba)

0 25 50 75 100 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 0,7 Percentil posledního přijatého 2026: 1,2 Průměrný percentil uchazečů 2022: 20,6 20,6 Průměrný percentil uchazečů 2023: 17,3 17,3 Průměrný percentil uchazečů 2026: 23,1 23,1
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „nástavba“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 14 30,1 30 74 2,5 1,2 23,1
2024 13 26,9 30 12 0,4 0,7 –
2023 starý test – – – – – – 17,3
2022 starý test – – – – – – 20,6
2020 starý test – – – – – – –
2019 starý test – – – – – – –
2018 starý test – – – – – – –
2017 starý test – – – – – – –

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 30 74 31 30 14 30 1.
2024, 1. kolo 30 12 10 11 13 27 1.

Nepřijati v 1. kole 2026: 36 přijato na školu s vyšší prioritou, 8 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
40–44
5 / 10
35–39
3 / 13
30–34
4 / 7
25–29
14 / 22
20–24
8 / 14
15–19
3 / 9

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. VOŠ, SPŠ automobilní a technická – Podnikání18
  2. Střední škola obchodní, České Budějovice – Podnikání15
  3. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Jindřichův Hradec – Podnikání14
  4. Střední škola Jeronýmova České Budějovice, s.r.o. – Podnikání10
  5. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště – Podnikání9
  6. Střední škola polytechnická, České Budějovice – Podnikání8
  7. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště – Mechanizace zemědělství a lesního hospodářství5
  8. Střední škola a Vyšší odborná škola cestovního ruchu, České Budějovice – Gastronomie4
  9. VOŠ, SŠ, Centrum odborné přípravy – Podnikání3
  10. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Kaplice – Bezpečnostní služby3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.