Gymnázium · 79-41-K/41

Gymnázium – Gymnázium Říčany

Obor Gymnázium na škole Gymnázium Říčany: v roce 2026 209 přihlášek na 60 míst, přijato 60. Nejnižší výsledek přijatého byl 66 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
3,5
209 přihlášek, 60 míst
Přijato v 1. kole
60
29 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
66ze 100
velmi těžké
Průměr přijatých
78bodů
89. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 66, v průměru 78, nejvíc 98 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 2,8 2,8 Přihlášek na místo 2025: 2,0 2,0 Přihlášek na místo 2026: 3,5 3,5 Průměr přijatých 2024: 86 Průměr přijatých 2025: 68,9 Průměr přijatých 2026: 77,9 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 76 76 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 43 43 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 66 66
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 80,8 Percentil posledního přijatého 2025: 42,9 Percentil posledního přijatého 2026: 75,8 Průměrný percentil uchazečů 2017: 76,3 76,3 Průměrný percentil uchazečů 2018: 79,3 79,3 Průměrný percentil uchazečů 2019: 74,9 74,9 Průměrný percentil uchazečů 2020: 74,9 74,9 Průměrný percentil uchazečů 2021: 80,2 80,2 Průměrný percentil uchazečů 2022: 82 82 Průměrný percentil uchazečů 2023: 82 82 Průměrný percentil uchazečů 2024: 81,8 81,8 Průměrný percentil uchazečů 2025: 82,2 82,2 Průměrný percentil uchazečů 2026: 80,6 80,6
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 66 77,9 60 209 3,5 75,8 80,6
2025 43 68,9 60 118 2,0 42,9 82,2
2024 76 86 60 168 2,8 80,8 81,8
2023 starý test – – – – – – 82
2022 starý test – – – – – – 82
2021 starý test – – – – – – 80,2
2020 starý test – – – – – – 74,9
2019 starý test – – – – – – 74,9
2018 starý test – – – – – – 79,3
2017 starý test – – – – – – 76,3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 60 209 77 60 66 78 76.
2025, 1. kolo 60 118 52 57 43 69 43.
2024, 1. kolo 60 168 74 59 76 86 81.
2024, 2. kolo 1 7 6 2 – – –

Nepřijati v 1. kole 2026: 97 přijato na školu s vyšší prioritou, 35 pro nedostatek míst, 17 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
95–99
2 / 6
90–94
3 / 15
85–89
8 / 26
80–84
10 / 26
75–79
14 / 30
70–74
13 / 28
65–69
10 / 18
60–64
0 / 20
55–59
0 / 16
50–54
0 / 10
40–44
0 / 7

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Klinická univerzitní škola EduVia, gymnázium a SŠP – Gymnázium56
  2. Gymnázium a ZŠ T. G. Masaryka – Gymnázium35
  3. Gymnázium, Benešov – Gymnázium24
  4. Gymnázium, Praha 10, Přípotoční 1337 – Gymnázium19
  5. Základní škola a gymnázium Navis – Gymnázium17
  6. Gymnázium, Praha 10, Omská 1300 – Gymnázium16
  7. Gymnázium Opatov, Praha 4 – Gymnázium12
  8. Gymnázium prof. Jana Patočky, Praha 1 – Gymnázium10
  9. Gymnázium, Český Brod – Gymnázium9
  10. Gymnázium, Praha 4, Postupická 3150 – Gymnázium9

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.