Odborný obor s maturitou · 65-42-M/01

Hotelnictví – Hotelová škola Poděbrady

Obor Hotelnictví na škole Hotelová škola Poděbrady: v roce 2026 229 přihlášek na 90 míst, přijato 89. Nejnižší výsledek přijatého byl 19 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
2,5
229 přihlášek, 90 míst
Přijato v 1. kole
89
39 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
19ze 100
volné
Průměr přijatých
45bodů
43. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Hotelnictví

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 19, v průměru 45, nejvíc 85 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 2,0 2,0 Přihlášek na místo 2025: 2,7 2,7 Přihlášek na místo 2026: 2,5 2,5 Průměr přijatých 2024: 49,1 Průměr přijatých 2025: 49,4 Průměr přijatých 2026: 45,3 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 23 23 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 27 27 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 19 19
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, SOŠ hotelové a podnikatelské)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 7 Percentil posledního přijatého 2025: 14,2 Percentil posledního přijatého 2026: 4,3 Průměrný percentil uchazečů 2017: 48,1 48,1 Průměrný percentil uchazečů 2018: 47,7 47,7 Průměrný percentil uchazečů 2019: 45,6 45,6 Průměrný percentil uchazečů 2020: 42,7 42,7 Průměrný percentil uchazečů 2022: 42,5 42,5 Průměrný percentil uchazečů 2023: 45,7 45,7 Průměrný percentil uchazečů 2024: 44,2 44,2 Průměrný percentil uchazečů 2025: 45,9 45,9 Průměrný percentil uchazečů 2026: 45,5 45,5
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „SOŠ hotelové a podnikatelské“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 19 45,3 90 229 2,5 4,3 45,5
2025 27 49,4 120 326 2,7 14,2 45,9
2024 23 49,1 128 259 2,0 7 44,2
2023 starý test – – – – – – 45,7
2022 starý test – – – – – – 42,5
2020 starý test – – – – – – 42,7
2019 starý test – – – – – – 45,6
2018 starý test – – – – – – 47,7
2017 starý test – – – – – – 48,1

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 90 229 72 89 19 45 4.
2025, 1. kolo 120 326 131 117 27 49 14.
2024, 1. kolo 128 259 109 128 23 49 7.

Nepřijati v 1. kole 2026: 118 přijato na školu s vyšší prioritou, 22 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
75–79
0 / 6
70–74
2 / 10
65–69
7 / 20
60–64
7 / 14
55–59
3 / 13
50–54
8 / 21
45–49
16 / 35
40–44
14 / 26
35–39
10 / 13
30–34
12 / 28
25–29
7 / 15
20–24
2 / 11
15–19
1 / 6

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Obchodní akademie, Lysá nad Labem – Obchodní akademie19
  2. Střední zemědělská škola a Střední odborná škola Poděbrady – Veřejnosprávní činnost17
  3. Střední škola informatiky a ekonomiky Kolín – Ekonomika a podnikání15
  4. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Nymburk – Ekonomika a podnikání14
  5. Střední odborné učiliště společného stravování, Poděbrady – Kuchař - číšník13
  6. Obchodní akademie, Kolín IV – Obchodní akademie11
  7. Střední škola gastronomie a hotelnictví Mladá Boleslav, s.r.o. – Hotelnictví9
  8. EKO Gymnázium a Střední odborná škola Multimediálních studií – Multimediální tvorba9
  9. Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Kolín – Praktická sestra8
  10. Gymnázium Jiřího z Poděbrad, Poděbrady – Gymnázium8

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.