Odborný obor s maturitou · 34-41-M/01

Polygrafie – VOŠ grafická a SPŠ grafická

Obor Polygrafie na škole VOŠ grafická a SPŠ grafická: v roce 2026 97 přihlášek na 26 míst, přijato 26. Nejnižší výsledek přijatého byl 19 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
3,7
97 přihlášek, 26 míst
Přijato v 1. kole
26
27 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
19ze 100
volné
Průměr přijatých
52bodů
54. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Polygrafie

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 19, v průměru 52, nejvíc 80 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 3,1 3,1 Přihlášek na místo 2025: 4,7 4,7 Přihlášek na místo 2026: 3,7 3,7 Průměr přijatých 2024: 62,4 Průměr přijatých 2025: 54,5 Průměr přijatých 2026: 52,2 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 44 44 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 37 37 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 19 19
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, SOŠ technologické)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 35,6 Percentil posledního přijatého 2025: 31,9 Percentil posledního přijatého 2026: 4,3 Průměrný percentil uchazečů 2017: 55,8 55,8 Průměrný percentil uchazečů 2018: 55,1 55,1 Průměrný percentil uchazečů 2019: 53,5 53,5 Průměrný percentil uchazečů 2020: 54 54 Průměrný percentil uchazečů 2021: 50 50 Průměrný percentil uchazečů 2022: 52,9 52,9 Průměrný percentil uchazečů 2023: 60 60 Průměrný percentil uchazečů 2024: 56,2 56,2 Průměrný percentil uchazečů 2025: 56,1 56,1 Průměrný percentil uchazečů 2026: 57,2 57,2
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „SOŠ technologické“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 19 52,2 26 97 3,7 4,3 57,2
2025 37 54,5 30 142 4,7 31,9 56,1
2024 44 62,4 30 94 3,1 35,6 56,2
2023 starý test – – – – – – 60
2022 starý test – – – – – – 52,9
2021 starý test – – – – – – 50
2020 starý test – – – – – – 54
2019 starý test – – – – – – 53,5
2018 starý test – – – – – – 55,1
2017 starý test – – – – – – 55,8

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 26 97 12 26 19 52 4.
2025, 1. kolo 30 142 16 30 37 55 32.
2024, 1. kolo 30 94 25 30 44 62 36.

Nepřijati v 1. kole 2026: 69 přijato na školu s vyšší prioritou, 2 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
75–79
1 / 5
70–74
2 / 9
65–69
0 / 8
60–64
2 / 13
55–59
6 / 9
50–54
3 / 9
45–49
4 / 9
40–44
1 / 7
35–39
2 / 7

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Střední škola mediální grafiky a tisku, s.r.o. – Reprodukční grafik pro média19
  2. VOŠ oděvního návrhářství a SPŠ oděvní – Oděvnictví16
  3. EDUSO – Střední odborná škola multimediální a reklamní tvorby, s.r.o. – Multimediální tvorba9
  4. VOŠ uměleckoprůmyslová a SUPŠ – Nábytkářská a dřevařská výroba9
  5. VOŠ uměleckoprůmyslová a SUPŠ – Scénická a výstavní tvorba8
  6. EDUSO – Střední odborná škola multimediální a reklamní tvorby, s.r.o. – Ekonomika a podnikání8
  7. Vyšší odborná škola a Střední umělecká škola Václava Hollara, Praha 3 – Grafický design8
  8. Střední škola designu a umění, knižní kultury a ekonomiky Náhorní – Grafický design8
  9. VOŠ uměleckoprůmyslová a SUPŠ – Grafický design7
  10. Střední průmyslová škola sdělovací techniky, Praha 1 – Multimediální tvorba5

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.