Obory · přijímačky 2026 · celé Česko
Dřevařské obory v Česku
Dřevařské obory v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 105 škol – dohromady 153 oborů s 2 984 místy.
- Škol
- 105
- 153 oborů · 2 984 míst
- Stačilo bodů – medián
- 26ze 100
- od 11 do 47
- Přihlášek na místo
- 2,2
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 524
- u 80 oborů
Na přijetí stačilo od 11 bodů (Městská střední odborná škola, Klobouky u Brna) po 47 bodů (VOŠ uměleckoprůmyslová a SUPŠ); u poloviny oborů stačilo nejvýš 26 bodů ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky bylo 131 oborů. Na jedno místo připadlo v průměru 2,2 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 80 oborů (524 míst). Soukromé nebo církevní: 11 z 105 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 78 z 105 škol.
Dřevařské obory podle krajů
Školy a obory v 1. kole přijímaček 2026. Medián = u poloviny oborů stačilo nejvýš tolik bodů.
| Kraj | Škol | Oborů | Míst | Stačilo bodů (medián) | Přihlášek na místo | Volná místa ve 2. kole |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hlavní město Praha | 7 | 13 | 264 | 47 | 3,5 | 23 |
| Jihočeský kraj | 11 | 18 | 289 | 30 | 1,5 | 85 |
| Jihomoravský kraj | 11 | 19 | 432 | 18,5 | 2,1 | 51 |
| Karlovarský kraj | 4 | 6 | 96 | – | 2,5 | 14 |
| Kraj Vysočina | 6 | 11 | 188 | 27 | 1,5 | 37 |
| Královéhradecký kraj | 7 | 8 | 153 | – | 2,1 | 18 |
| Liberecký kraj | 4 | 5 | 117 | – | 2,9 | 4 |
| Moravskoslezský kraj | 11 | 16 | 331 | 33 | 2,1 | 64 |
| Olomoucký kraj | 5 | 7 | 140 | 26 | 2,1 | 25 |
| Pardubický kraj | 7 | 10 | 185 | 28 | 1,8 | 43 |
| Plzeňský kraj | 5 | 5 | 120 | – | 2,1 | 37 |
| Středočeský kraj | 13 | 15 | 279 | 25 | 2,5 | 60 |
| Ústecký kraj | 10 | 15 | 269 | – | 2,0 | 55 |
| Zlínský kraj | 4 | 5 | 121 | 21 | 2,1 | 8 |
Nejvíc bodů na přijetí
Nejtěžší přijetí v Česku
Obory s nejvyšším počtem bodů posledního přijatého v 1. kole.
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Střední odborná škola JarovNábytkářská a dřevařská výroba · Praha · Dřevostavby · internát | 15 | 5,3 | 47 | mírný převis | 41 | – |
| VOŠ uměleckoprůmyslová a SUPŠNábytkářská a dřevařská výroba · Praha | 20 | 4,9 | 47 | mírný převis | 86 | – |
| Masarykova střední škola LetoviceNábytkářská a dřevařská výroba · Letovice · Interiérová tvorba · internát | 20 | 1,3 | 40 | mírný převis | ≈ podprůměr | 5 |
| Střední škola řemesel, Frýdek-MístekNábytkářská a dřevařská výroba · Frýdlant nad Ostravicí · internát | 24 | 1,3 | 37 | mírný převis | 10 | – |
| Střední odborné učiliště stavební, OpavaOperátor dřevařské a nábytkářské výroby · Opava · 33-56-H/01 Truhlář | 10 | 3,0 | 33 | volné | 47 | – |
| Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště PelhřimovOperátor dřevařské a nábytkářské výroby · Kamenice nad Lipou · Truhlář · internát | 20 | 0,6 | 33 | volné | ≈ podprůměr | 14 |
| Střední průmyslová škola HraniceNábytkářská a dřevařská výroba · Hranice · internát | 15 | 1,3 | 31 | volné | 46 | 3 |
| Střední průmyslová škola stavební PardubiceOperátor dřevařské a nábytkářské výroby · Rybitví · internát | 12 | 4,2 | 31 | volné | 74 | – |
| Střední škola designu a řemesel KladnoNábytkářská a dřevařská výroba · Kladno | 14 | 1,2 | 31 | volné | 39 | 7 |
| Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, VolyněNábytkářská a dřevařská výroba · Volyně · Navrhování nábytku a dřevěných konstrukcí s využitím CNC technologií · internát | 40 | 1,4 | 30 | volné | 57 | – |
| Střední škola a vyšší odborná škola umělecká a řemeslnáNábytkářská a dřevařská výroba · Praha · Konstrukce a design nábytku | 24 | 3,1 | 26 | volné | 46 | – |
| Střední škola polytechnická Brno, JílováNábytkářská a dřevařská výroba · Brno · internát | 30 | 2,3 | 26 | volné | 13 | 6 |
| Střední odborné učilištěOperátor dřevařské a nábytkářské výroby · Dobříš · internát | 30 | 0,8 | 25 | volné | 46 | 20 |
| Střední průmyslová škola VlašimNábytkářská a dřevařská výroba · Vlašim · Návrhář nábytku a interiérů · internát | 16 | 2,4 | 25 | volné | 6 | 4 |
| Střední škola technická a dopravní Gustava Habrmana Česká TřebováOperátor dřevařské a nábytkářské výroby · Česká Třebová · internát | 30 | 1,0 | 25 | volné | 73 | 4 |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek v Česku.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Truhlář | 94 | bez zkoušky |
| Truhlářská a čalounická výroba | 14 | bez zkoušky |
| Nábytkářská a dřevařská výroba | 13 | 30 |
| Čalouník | 7 | bez zkoušky |
| Operátor dřevařské a nábytkářské výroby | 9 | 25 |
| Dřevařská výroba | 3 | bez zkoušky |
| Zpracovatel přírodních pletiv | 1 | bez zkoušky |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – dřevařské obory v Česku?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 11 bodů (Městská střední odborná škola, Klobouky u Brna, Brumovice) po 47 bodů (VOŠ uměleckoprůmyslová a SUPŠ, Praha). U poloviny oborů stačilo nejvýš 26 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Česku nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Střední odborná škola Jarov, Praha (Nábytkářská a dřevařská výroba) – 47 bodů, 5,3 přihlášky na místo; VOŠ uměleckoprůmyslová a SUPŠ, Praha (Nábytkářská a dřevařská výroba) – 47 bodů, 4,9 přihlášky na místo; Masarykova střední škola Letovice (Nábytkářská a dřevařská výroba) – 40 bodů, 1,3 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – dřevařské obory v Česku?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 80 oborů s 524 místy, nejvíc míst: Střední odborné učiliště, Dobříš (20 míst); Střední odborné učiliště, Lišov (18 míst); Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy (17 míst).
Kolik škol nabízí dřevařské obory v Česku?
Dřevařské obory v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 105 škol s 2 984 místy. Soukromé nebo církevní jsou 11 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Dělá se na dřevařské obory přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 22 oborů, 131 oborů ji nevyžadovalo. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.